Saçlarını Kesmeyi Düşünmüyor! Saçları Doğduğundan Bu Yana Kesilmedi

Bolu’da yaşayan 14 yaşındaki Zeynep Naz Satır, doğduğundan beri hiç kesilmeyen saçlarıyla dikkat çekiyor. Zeynep’in saçları, 160 santimetre uzunluğa ulaşarak kendi boyuyla eşitlendi. Bu sıra dışı saç uzunluğu, çevresindekilerin ilgisini çekiyor.

SAÇLARINI KESMEYİ DÜŞÜNMÜYOR

Zeynep Naz, saçlarını kestirmeyi düşünmediğini belirterek, “Bir ara kestirmeyi düşündüm ama artık o benim bir parçam gibi. İnsanlar saçlarımı çok beğeniyor. Çok yakıştığını söylüyorlar ve ben de mutlu oluyorum” dedi. Saçlarının bu denli ilgi çekmesi, onu daha da motive ediyor.

ANNESİ SAÇLARIYLA ÖZEL İLGİLENİYOR

Annesi Gülten Satır, kızının saçlarıyla özel olarak ilgilendiğini ifade etti. Gülten Satır, “Kızımın saçları için çeşitli yağlar, vitaminler ve keratin kullanıyorum. Doğduğunda kendime söz verdim, okula gidene kadar kestirmeyecektim. Okuldan sonra kendi kararını kendi versin dedim. Bu sefer o kestirmekten vazgeçti ve bugüne geldik” diye konuştu. Gülten Hanım, saçları kestirmenin hem kendisi hem de kızı için zor olduğunu belirtti.

AİLESİ DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Zeynep’in babası Mustafa Satır da kızının saçlarına bağlılığını dile getirdi. Mustafa Satır, “Annesinin bu konuda çok hakkı var. Biz ‘Kızım o kadar fazla büyütmene gerek yok’ dedik ama dinlemedi. Annesi her sabah saçını örüyor, en az yarım saat zaman harcıyor” dedi. Ailenin desteği, Zeynep’in saçlarının bu uzunluğa ulaşmasında önemli bir rol oynuyor.

Zeynep Naz Satır’ın doğduğundan beri kesilmeyen ve kendi boyuyla eşit uzunluğa ulaşan saçları, ailesinin özel bakımı ve ilgisi sayesinde bu hale geldi. Zeynep, saçlarını kesmeyi düşünmediğini ve saçlarının bir parçası olduğunu söylüyor. Ailesi, bu süreçte ona destek olmaya devam ediyor. Saçlarının uzunluğu ve güzelliği, çevresindekilerin beğenisini kazanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir