Xiaomi, Mijia Ailesinin Yeni Üyesi 10 KG’lık Akıllı Çamaşır Makinesini Duyurdu

Xiaomi en son akıllı ev teknolojisi ürünü olarak Çin’de yeni akıllı çamaşır makinesi Xiaomi Mijia Essence Wash 10kg‘ı satışa sürdü. Bu akıllı çamaşır makinesi aynı zamanda akıllı kurutma özellikleri de bulundurmasıyla dikkat çekiyor. 

Yeni Mijia akıllı çamaşır makinesi, Essence quick adı verilen bir yıkama teknolojisinden faydalanıyor ve yıkama sürecini 36 dakikadan kısa bir sürede tamamlıyor. Essence quick teknolojisi, yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon teknolojisine sahip ve aktif faktörler sayesinde 1,5 kat daha konsantre yıkama garantisi sunuyor. Geleneksel makinelerle kıyaslandığında bu teknoloji %45 daha kısa yıkama süresi sunuyor. Böylece elektrikten %40’a, sudan da %33’e varan tasarruf sağlıyor. 

Kurutma özelliği de var

Kurutma açısından baktığımızda ise akıllı çamaşır makinesinin yüksek hassasiyete sahip sensörler ile donatıldığını görüyoruz. Böylece gerçek zamanlı olarak makinenin içindeki sıcaklık kontrol altında tutulabiliyor ve çamaşırlar kuruduğu zaman da kurutma işlemi sonlandırılıyor. Ayrıca hassas kumaşlar için düşük dereceli kurutma özelliği de bulunuyor. 55-65 derece arasına inebilen sıcaklığa ek olarak cihaz, çamaşırlara saniyede 14,5 metre hıza sahip rüzgar da veriyor. 

Akıllı çamaşır makinesi, hem Mijia uygulaması üzerinden kontrol edilebiliyor hem de XiaoAI ile sesli olarak verilen komutları gerçekleştirebiliyor. Geniş bir kazana ancak ince bir tasarıma sahip olan cihaz, 95 dereceye kadar çıkan suyla yıkama yapabiliyor. Cihazın açıklanan fiyatı ise Çin için 2299 yuan (10 bin 436 TL).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir