Yaşadığı Dehşeti Anlattı: Ölebilirdim, 4 Yaşındaki Kızımı Ağzından Alamazdım, 13-14 Bin Liraya Elinde Bir Silah Beslenmesin

Beylikdüzü’nde pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan Cem Mert Özer, yaşadığı korku dolu anları anlatarak, sahipsiz hayvanlarla ilgili yasal düzenlemelerin acilen yapılmasını istedi. Ülke genelinde zaman zaman sahipsiz hayvanlar ve yasaklı ırkların saldırıları sonucu ölüm ve yaralanmalar meydana geliyor.

7 NİSAN’DA GERÇEKLEŞEN SALDIRI

Geçen ay Gürpınar Sahili’nde gerçekleşen saldırıda, 7 Nisan’da büfeye girmek isteyen Cem Mert Özer, pitbull cinsi bir köpeğin saldırısına uğradı. Bacağına 28 dikiş atılan Özer, bir süre tedavi gördü. Bacağının eskiye göre daha iyi olduğunu belirten Özer, saldırının psikolojik etkilerini hala yaşadığını ifade etti.

“GECE UYKU İLACI ALMAYA DEVAM EDİYORUM”

Özer, “20 gün kadar sürekli köpek saldırıyormuş gibi hissettim. Geceleri çığlık çığlığa uyandığım da oldu. Boğuşma geçirdiğim için etkisinde kaldım. Gece uyku ilacı almaya devam ediyorum,” dedi. Kendisinde artık köpek fobisi oluştuğunu vurgulayan Özer, “Türkiye’nin kanayan yarası. 73 yaşında bir kadın bayram günü sokak köpekleri tarafından parçalandı. Bir çocuk daha parçalandı. Ülkenin genel problemi haline gelmeye başladı. Sahipli veya sahipsiz köpekler artık ülkede bir silah gibi kullanılıyor,” diye konuştu.

“HAYVANSEVERİM AMA ÖNLEM ALINMALI”

Kendisi de hayvansever olan ve evinde hayvan besleyen Özer, “Saldırıda ölebilirdim. Yanımda çocuğum da olabilirdi. 4 yaşında kızım var. Parçalasaydı, evladımı ağzından alamazdım,” ifadesini kullandı. Yetkililerin sahipsiz hayvanlar sorununa çözüm bulmasını isteyen Özer, “Can güvenliğimiz yok. Ailemizle bir yere gidemiyoruz. Köpekler insanların sürüsüne dadanıyor, mallarına zarar veriyor. Araba parçalamalarını da haberlerde izledik. Bu işin artık Meclis’imizin önceliği olması gerektiğine inanıyorum. Daha fazla canımız yanmasın. Yasaklı ırklar konusunda da bu işin artık hapis cezası olması lazım. İnsanlar 13-14 bin lira gibi komik rakamlarla elinde bir silah beslemesin,” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir